Loading...

Posadzki przemysłowe

56598153_2139546249493363_4953200759580655616_n

Nasza firma specjalizuję się wykonawstwie:

  • Posadzek przemysłowych utwardzanych powierzchniowo
  • Bezspoinowych posadzek z żywic epoksydowych i poliuretanowych
  • Betonowych placów składowych i manewrowych
  • Kompleksowych remontów wszelkich posadzek
  • Robót ziemnych i wyburzeniowych związanych z realizacją posadzek

Klientom zapewniamy profesjonalne doradztwo techniczne w zakresie doboru odpowiedniej posadzki, pomoc projektową oraz kompleksową realizację powierzonych zadań. Posiadamy odpowiedni sprzęt i wykwalifikowaną kadrę.

Oferowane przez nas systemy spełniają wszelkiego typu wymagania specjalistyczne: gładkie, przeciwpoślizgowe, odporne na ścieranie, antyelektrostatyczne, chemo i kwasoodporne. Realizujemy posadzki dla przemysłu: spożywczego, chemicznego, farmaceutycznego, elektrotechnicznego, a także w halach magazynowych, garażach, czy na parkingach. Wykonujemy także posadzki dekoracyjne do salonów sprzedaży, biur, domów prywatnych.

Wykonujemy posadzki zbrojone:

  • Tradycyjnie matami z siatki zgrzewanej
  • Włóknami stalowymi 50/1
  • Włóknami kopolimerowymi
  • Włóknem polipropylenowym

Na każdą posadzkę udzielana jest pisemna gwarancja.

Poniżej przedstawiamy 7 etapów realizacji posadzek utwardzanych powierzchniowo:

a) Rozścielenie mieszanki betonowej wykonuje się spalinową listwą wibracyjną posiadającą zdolność zagęszczania do 30 cm. Regularne rozmieszczenie punktów wibracyjnych na listwie daje gwarancję równomiernego zawibrowania betonu.

b) Rozsypywanie utwardzacza w określonej dawce dokonuje się po uprzednim usunięciu nadmiaru mleczka cementowego i wyrównaniu powierzchni. Po rozsypaniu utwardzacz jest wstępnie wcierany.

c) Celem lepszego połączenia warstwy utwardzającej z betonem, pierwsze zatarcie mechaniczne dokonywane jest przy użyciu specjalnego dysku zakładanego na łopatki zacieraczki. Kolejne zacierania dokonywane są za pomocą łopatek. Dokładne wykończenie posadzki przy ścianach oraz wokół słupów możliwe jest dzięki zastosowaniu krawędziowej zacieraczki o średnicy 600 mm.

d) Mechaniczne zacieranie posadzki dokonywane jest w określonych odstępach czasu, zależnych od panującej temperatury, aż do uzyskania połysku. Stosowanie samojezdnych zacieraczek mechanicznych pozwala nam zwiększyć wydajność oraz uzyskanie możliwie najlepszej jakości naszych posadzek.

e) Po zatarciu na powierzchnię posadzki natryskiwany jest za pomocą ręcznego lub przemysłowego opryskiwacza preparat powłokotwórczy - impregnat powierzchniowy, który stanowi bardzo istotny czynnik pielęgnujący i impregnujący nawierzchnie przemysłową.

f) Przedostatnim etapem technologicznym jest nacięcie przeciwskurczowych szczelin dylatacyjnych, najczęściej 1/3 grubości płyty.

g) Ostatnim etapem prac jest wypełnienie szczelin dylatacyjnych odpowiednimi składnikami systemu wypełnień dla danej posadzki i jej przeznaczenia.